Ми живемо у країні, де більшість людей отримує тепло, натиснувши кнопку на котлі, або через централізоване опалення, готує їжу, лишень повернувши ручку на плиті, без проблем заправляє автівку на численних заправках. Навіть у більш багатих країнах цей комфорт іноді є недоступним. За ним — велика робота складної системи і багатьох людей.
1. Для 87% українських родин джерелом енергії є природний газ
Уявіть собі початок звичайного дня. Ми прокидаємося в теплі, готуємо сніданок, їдемо на роботу. Ми звикли до цього і навіть не думаємо, завдяки чому можливий наш комфорт. Відповідь дуже проста: завдяки енергії. Її потребують усі сфери життя — тепло, приготування їжі, транспорт, господарство.
2. 80 000 працівників, 45 000 кілометрів трубопроводів, 308 мільярдів кубометрів запасів газу. Нафтогазова індустрія України — складна система
«Нафтогаз» робить так, щоб ця система працювала як єдиний механізм. Він об’єднує людей і інфраструктурні активи, завдяки яким споживачі в Україні та Європі отримують природний газ і нафтопродукти.
Над тим, щоб запаси вуглеводнів, що залягають глибоко під землею, перетворилися в газ у нас на кухні або бензин на заправці, щодня працює велика команда — вчені, інженери, робітники і управлінці, що забезпечують узгоджену роботу ключових частин цього механізму.
3. У 2018 році «Нафтогаз» сплатив до державного бюджету 136.5 мільярда гривень
Це близько 1/6 усіх бюджетних надходжень.
Відрахування групи «Нафтогаз» до бюджету у 2018 році більш ніж на 27% перевищили платежі за 2017 рік. З 2016 року група є найбільшим чистим платником податків в Україні.
*Партнер проекту «Нафтогаз проти Газпрому» — Юрій Вітренко, виконавчий директор НАК «Нафтогаз України». Думки і оцінки, опубліковані в матеріалах проекту, можуть не збігатися з позицією НАК «Нафтогаз України» і редакції НВ.