0

Про важливість економії на опаленні в цей непростий опалювальний сезон

У Києві тепла і сонячна погода. Вдень до +19.
Європейські країни обмежують споживання природного газу, політики публічно кажуть, що почнуть опалення з листопада, фотографуються у теплих светрах, щоб показати, що не включають опалення.
І тут читаєш повідомлення, що Київ починає опалювальний сезон для лікарень, шкіл, дитсадків та інших установ соціальної сфери.
Тільки початок жовтня, а місцеві органи влади в українських містах приймають рішення, щоб тепловики вже включали опалення:(((
Якби тепловики купували газ за ринковою ціною і повністю б за нього розраховувалися, це була б інша ситуація.
А так держава має компенсовувати різницю.
Нафтогаз продає газ тепловикам для потреб населення по 7.4 грн., коли ціна імпортованого газу доходить до 100 грн.
І газу, який видобуває Нафтогаз, не вистачає, щоб покрити споживання населення і компаній, які технічно забезпечують населенння теплом та газом. У 2021 році різниця становила 3 млрд. кубометрів – Див. сторінку 88 річного звіту Нафтогазу (https://www.naftogaz.com/short/67171076)
При цьому тепловики ще й погано розраховуються навіть по ціні 7.4. Загальні борги тепловиків перед Нафтогазом вже перевищують 63 млрд. грн.
Загалом у 2022 році «непрямі субсидії,» які фактично надає держава на споживання природного газу за нашими підрахунками становлять 842 млрд. грн., що співставно з 70% витрат на безпеку та оборону України (Див. сторінку 87 річного звіту https://www.naftogaz.com/short/67171076).
Тому зменшення споживання природного газу, його економія – це суттєва допомога Україні.
Погодні умови дозволяють почати опалювальний сезон з листопада.
Що дуже допомогло б країні менше закуповати імпортованого газу по 100 грн за кубометр, і витрачати ці кошти на армію, щоб пришвидшити нашу перемогу!