0

Річний звіт 2021

Ми проти того, щоб робота важливих державних інституцій перетворювалася на фарс. Тому ми не беремо участь у заході з темою «Підсумки роботи НАК «Нафтогаз України за 2021 рік», який організовує депутат Кучеренко.
При цьому ми за справжню підзвітність компаній, власником яких є держава. Тому ми опубліковали детальний звіт за 2021 рік https://www.naftogaz.com/short/67171076
Проводимо його відкрите обговорення у форматі «запитання-відповіді» на Фейсбук-сторінці НАК «Нафтогаз України» сьогодні, 13 вересня, о 12:30. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь.
Тепер більш детально.
Чому ми не беремо участь у заході, який організовує депутат Кучеренко?
1. Депутат Кучеренко є головою «тимчасової спеціальної комісії», яку створив парламент. Не слідчої, а «спеціальної». Такі комісії мають повноваження попередньо розглядати питання, які виносяться на розгляд парламенту. Зараз депутат Кучеренко проводить слухання щодо питання яке не виноситься на розгляд парламенту.
2. Слухання мають проводитися за рішенням всієї комісії як колегіального органу, а не за одноосібним рішенням голови комісії.
3. Є і інші процедурні вимоги щодо того, як мають проводитися слухання. Захід, який організовує депутат Кучеренко, не відповідає цим вимогам.
Як ми звітуємо?
В кінці літа Нафтогаз опублікував річний звіт: https://www.naftogaz.com/short/67171076
Ми звітуємо перед урядом, в особі якого держава є власником Нафтогазу та перед інвесторами в наш борговий капітал, зокрема в єврооблігаціі компанії.
Розглядаючи наші обов’язки більш широко, ми також звітуємо перед партнерами та клієнтами, перед співробітниками, і взагалі перед народом України, як кінцевим вигодонабувачем від діяльності Нафтогазу.
Цей звіт за 2021 рік. Ні, цей рік не був мирним, оскільки російська агресія проти України почалася в 2014 році. Але у порівнянні з 2022 роком, то була інша реальність. Водночас те, що ми робили раніше, впливало на те, що є зараз. І те що ми робимо зараз, впливає на те, що буде завтра.
Тому з нашого річного звіту ви можете побачити, як розворот у діяльності Нафтогазу у 2021 році впливає на стійкість нашої країни зараз, під час війни, якою є роль компанії у наближенні перемоги і повоєнній відбудові.
Чому краще читати звіті, а не вибіркові та заангажовані інтерпретації?
Зокрема тому, що у звіті ми чесно і якомога повно відповідаємо на гострі питання:
– Достатність обсягів газу. Що з безпекою постачання (чи вистачає газу для споживачів).
– Видобуток. Обсяги. Зміни, причини, перспективи.
– Ціни. За якими цінами продавали і купували, якою має бути ціна для споживачів. Детальний аналіз міжнародного та українського ринку.
– Протидія росіі. Що з Північним потоком 2, як судимо газпром та росію, як просуваємо санкції. Детальний аналіз щодо російської нафти та газу – основного джерела фінансування фашистської росіі.
– Фінансовий результат. Яким він є, що на це впливає, зокрема як вплинула зміна менеджмента та звільнення наглядової ради. Висновок аудитора.
– Корпоративне врядування. Про наглядову раду, про правління, про іхню винагороду. Детально.
– Стратегія Нафтогазу. Створення цінності як альтернатива паразитуванню на державних активах.
– Важливе: наші люди, громади, довкілля
Звіт вийшом довгим через брак часу, як це не парадоксально звучить. Просто щоб з детального опису подій зробити коротке резюме, яке б містило всі важливі тези, потрібно багато часу.
Будь-ласка, коментуйте, що потрібно виправити або покращити.
Ще раз наголошую, що формат звіту продиктований як зовнішніми вимогами до компанії, так і взагалі ситуацією, коли ми підзвітні дуже різним сторонам (стейкхолдерам) – тому маємо широкий спектр питань і маємо надавати детальні пояснення.
Крім того, по деяких питаннях було, як кажуть, «все заплутано», причому часто навмисно; було багато імітації, в яку можуть вірити читачі звіту («потемкінскі селища», коли форма не відповідала суті), і що це робилося щоб приховати паразитування на державних активах.
Тому у звіті довелося детально все показувати, щоб у читача був принаймні шанс розібратися.
Корисно для уряду, депутатів, суспільства: багато фактів, аналітики, знань. Рівень відкритості і відвертості. Ми довіряємо вам, ми хочемо, щоби ви довіряли нам.
Готові відкрито обговорювати цей звіт, але лише з тими, хто прочитав хоча б перші 10 сторінок:)