0
Документальний фільм "Стокгольм". Нафтогаз проти Газпрому
Фільм, у якому наша команда розповіла, яким запам’ятала Стокгольмський арбітраж. Впевнений, ці розповіді можуть змусити подивитися інакше на ті та нинішні події.

Опис фiльму #Стокгольм

Від краю прірви до історичного тріумфу над Газпромом — фільм, який розповідає історію Наприкінці 2019 року російський гігант Газпром заплатив Нафтогазу України 2,9 млрд доларів після своєї поразки в Стокгольмському арбітражі. Але ще в 2014 році ми мали борг перед Газпромом, нам загрожували позови на величезні суми в арбітражі, і видавалось, що ми приречені бути залежними від Росії в енергетичному секторі. Прагнення України наблизитись до Європи зависли в повітрі. Альтернативою, яку нав’язувала Москва, була залежність від Росії та повернення в статус колонії.

Цитати головних героїв

Юрій Вітренко
Виконавчий директор НАК Нафтогаз України (2014-2020)
Наші опоненти вже бачили Україну на колінах. Але в українців була інша думка.
Коли Росія пред'явила рахунки на десятки мільярдів доларів, перервала поставки газу в Україну, вона розраховувала на те, що ми на колінах вимушені будемо домовлятися з ними, що ми не зможемо протистояти цій навалі.
Олександр Веденєєв
Керівник аналітичного управління НАК Нафтогаз України (2014-2020)
Росія ніколи не бачила рівного партнера в Україні.
Ціни, навіть із врахуванням знижок, які нам росіяни давали, були значно вищими за європейські ціни. Це просто несправедливе ставлення, ставлення по суті, як до своєї колонії

Як знiмався фiльм

Фільм зняв відомий український кінематографіст Ярослав Пілунський на замовлення Федерації роботодавців нафтогазової галузі, за участі агенції Havas. Зйомки стрічки відбувалися в Києві тав Стокгольмі – в місті, де відбувався арбітражний процес. У фільмі взяли участь ключові члени команди, яка протистояла Газпрому в Нафтогазі — Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк, Олександр Веденеєв, Ігор Діденко, Даг Мйоланд.

Про фільм

Цей проект був реалізований у рамках кампанії залучення стейкхолдерів, яку ми запустили у 2019 році, аби домогтися від Росії виконання рішення Стокгольмського арбітражу та виплати Україні 2,9 млрд доларів, а також укладання нового транзитного контракту. Крім того, задачею цього фільму було інформування українського суспільства про визначну перемогу Нафтогазу та України. Перемога над російським монополістом за європейськими правилами — це не лише отримання грошової компенсації, яка є вкрай важливою для української економіки, але це також про національну гордість.
І звісно, для нас було вкрай важливо донести суспільству ідею про необхідність засвоєння історичних укрові, пояснити, як Україна опинилась у газовій залежності від Росії, та чому це небезпечно для нас як для держави. Адже якби Нафтогаз програв, нам би довелося сплатити Росії понад $80 млрд. А це приблизно 1,5 бюджети України.